Udane Mistrzostwa Polski U18 - Radom

W dniach 18-20 września odbyły się w Radomiu 52 Mistrzostwa Polski U18. Przez trzy dni kibice mogli podziwiać naszą lekkoatletyczną młodzież dzielnie walczącą o medale oraz rekordy życiowe. Z uwagą śledziliśmy zmagania zawodników objętych programem Lekkoatletyka dla każdego! i z największą przyjemnością możemy się pochwalić, że nasi młodzi atleci zdobyli w sumie ponad 60 medali. Na szczególną pochwałe zasługuje Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów), która poprawiła ponownie rekord Polski U18 na dystansie 400m oraz sztafeta LŁKS Śniadowo Łomża również poprawiając 40-letni rekord Polski na dystansie 4x400m.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom i dziękujemy, że jesteście z nami!

Wybrane wyniki Medalistów Mistrzostw Polski U18 - uczestników programu Ldk!.

200m K

I m     24.30         DZIAMSKA Julia              MKS Juvenia Puszczykowo

400m K

Im      52.73         LESIEWICZ Kornelia       AZS-AWF Gorzów RP U18

1500m K

Im      4:37.03     ŚCISŁOWSKA Julia        KS SMS Szklarska Poręba   

100m pł

Im      13.84         SIELSKA Alicja                 KS Wisła Puławy                 

II m     13.87        OLSZAK Maja                   LKS Górnik Wałbrzych

400m pł

Im      60.93       KORNACKA Karolina        KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

1500m prz

Im     5:03.12       MALINA Rozalia               MKS-MOS Płomień Sosnowiec                                   

IIm    5:03.48      SOT Aleksandra              UKS Olimp Kozienice                                                    

IIIm   5:03.58      BARSZCZ Alicja                 LKS Vectra Włocławek     

Wzwyż K

Im    1.76              KOKOT Katarzyna             AZS KU Politechniki Opolskiej Opole!                                    

II m   1.72             LITWIN Adrianna              AML Słupsk

Kula K

Im 15.84              MAŚLANA Zuzanna        MLKL Płock

Rzut młotem

Im    60.64          WIJAS Wiktoria               KKL Kielce

Chód 5km K

Im     24:41.82     ŻELAZNA Magdalena       AZS-AWF Gorzów                                        

IIm    24:47.57    CZWOJDRAK Magdalena UKS Orkan Środa Wlkp.

100m M

Im    10.85          BOGACZYŃSKI Igor          MKL Jarocin                                                   

IIm   10.99          KISIL Kamil                        WLKS Wrocław  

200m M

Im   21.61            BOGACZYŃSKI Igor          MKL Jarocin                     

IIm  21.69           SOBÓL Damian                KS AZS UWM Olsztyn                                    

III m 21.85          ŁAZOWY Cezary              WMLKS Nadodrze Powodowo   

1500 m M

Im    3:55.98     RAK Filip                            AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 

110 m pł M

Im    13.77           RYBACKI Kornel               LUKS Hańcza Suwałki      

IIm   13.99          BYDOŃ Oskar                   KS AZS AWF Kraków                                      

IIIm  14.06          SWOBODA Dawid            MKL Szczecin

400 m pł M

Im     53.60        WIECZOREK Miłosz          MLKS Echo Twardogóra                             

IIm    53.89        BYDOŃ Oskar                   KS AZS AWF Kraków                       

IIIm   54.01         ZAZULA Remigiusz           MKS Agros Chełm

2000 m prz M

Im     6:07.65      DOBRZAŃSKI Piotr            SKLA Sopot                       

IIm    6:07.96      BAKA Jakub                      SKLA Sopot                                                    

IIIm   6:08.00      CYRANKOWSKI Dominik LKS Vectra Włocławek

4 x400 m M

Im 3:18.55          LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża    RP U18 ( po 40 latach)

W składzie: ZWIRKOWSKI Aleksander, JURAK Bartosz, DUCHNOWSKI Igor, DĄBROWSKI Piotr               03

Trójskok M

Im   14.54            BRACKI Jakub                  BKL Bełchatów

Kula M

Im    18.01           RODZIAK Damian             UKS Orkan Środa Wlkp. 

IIm   17.60          KRYSZYN Paweł                UKS Technik Augustów                               

IIIm  17.59          BUCHWALD Jakub           AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

Dysk M

Im    57.87         KOREJBA Jakub                LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle

Rzut młotem

Im    64.09        SZCZERBIAK Mateusz      LKS Vectra Włocławek

10- bój

Im    6467         JUNG Marcin                    MLKS Agros Żary!                                          

IIm   6016          CZERWIONKA Norbert    KS Wejher Wejherowo                                

IIIm  6013           KAMIONEK Patryk            UKS LA Basket Warszawa

Pełne wyniki - Radom U18

Fot. Łukasz Szeląg

Podobne artykuły