HMP U18 oraz U20 - analiza województw - cześć I
W celu uzupełnienia podsumowania sezonu halowego 2021 przygotowaliśmy dla Państwa analizę osiągnięć poszczególnych województw na Halowych Mistrzostwach Polski U18 oraz U20.
Cześć I.
Województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie.
Tab.1 Zestawienie udziału zawodników oraz zdobytych medali
Województwo | HMP 2021 Kategoria | Udział K | Udział M | RAZEM | Udział zawodników Ldk! | Medale | |||||
Ldk! | Ogółem | Ldk! | Ogółem | Ldk! | Ogółem | Ldk! | Ogółem | Skuteczność Ldk! | |||
Dolnośląskie | U18 | 15 | 2 | 15 | 20 | 30 | 42 | 71,43% | 11,00 | 16,00 | 68,75% |
U20 | 13 | 20 | 19 | 26 | 32 | 46 | 69,57% | ||||
Kujawsko-pomorskie | U18 | 25 | 30 | 17 | 26 | 42 | 56 | 75,00% | 9,00 | 11,00 | 81,82% |
U20 | 11 | 14 | 13 | 21 | 24 | 35 | 68,57% | ||||
Lubelskie | U18 | 7 | 10 | 1 | 2 | 8 | 12 | 66,67% | 5,00 | 5,00 | 100,00% |
U20 | 8 | 11 | 5 | 9 | 13 | 20 | 65,00% | ||||
Lubuskie | U18 | 5 | 7 | 5 | 7 | 10 | 14 | 71,43% | 6,00 | 9,00 | 66,67% |
U20 | 4 | 6 | 2 | 6 | 6 | 12 | 50,00% | ||||
Średnia | 67% | Średnia | 79% |
Na podstawie powyższej analizy widzimy, że obecnie 2/3 startujących zawodników jest lub była związana z Programem Ldk!. Na szczególną uwagę zasługuje wysoki procent udziały tych zawodników w "zdobyczach" medalowych, zwłaszcza w województwach Lubelskim oraz Kujawsko-Pomorskim. W przypadku pierwszego, wszystkie zdobyte medale przypadły zawodnikom wywodzącym się z Programu Lekkoatletyka dla każdego!
Zestawienie medali w poszczególnych województwach.
Tab.2 Województwo dolnośląskie
Kategoria | Konkurencja | Medal | Wynik | Zawodnik/-czka | Klub | Trener/-rka |
U18 | 60 pł | złoty | 8.52 | OLSZAK Maja | LKS Górnik Wałbrzych | ULIASZ Małgorzata, NOWAK Adam, BANASZEK Grzegorz |
w dal | złoty | 5.75 | RUGOWSKA Anna | WLKS Wrocław | KOBIAŁKA Kamil | |
5 bój | srebrny | 3735 | KUBIS Paulina | WLKS Wrocław | KOBIAŁKA Kamil | |
60m | srebrny | 7.00 | KISIL Kamil | WLKS Wrocław | KOBIAŁKA Kamil | |
60 pł | srebrny | 8.12 | GEREGA Bartosz | MKS Piast Głogów | BIELAWA Przemysław | |
2000m | brązowy | 5:42.39 | MAJEWSKI Adam | SSMKS Parasol Wrocław | GOLEC Dominik | |
U20 | wzwyż | srebrny | 1.72 | TURKIEWICZ Julia | MKL 12 Jelenia Góra | PRZEORSKI Marek |
w dal | brązowy | 5.83 | POLEROWICZ Ada | LKS Górnik Wałbrzych | BANASZEK Grzegorz | |
3000m | srebrny | 9:28.86 | BIELAK Natalia | KS SMS Szklarska Poręba | ROSTKOWSKI Piotr,ROSTKOWSKA Anna | |
400m | brązowy | 48.79 | KADYŁO Adam | MKS MOS Wrocław | ROSTEK William | |
7 bój | srebrny | 4740 | ZAZULA Michał | MKS Bolesłavia Bolesławiec | GRUMAN Bartosz, MARKOWSKI Tomasz |
Tab.2 Województwo kujawsko-pomorskie
Kategoria | Konkurencja | Medal | Wynik | Zawodnik/-czka | Klub | Trener/-rka |
U18 | 200m | złoty | 24.56 | PIOTROWSKA Aleksandra | KS Wda Świecie | PLISZKA Julia |
3 skok | srebrny | 11.62 | DROBCZYŃSKA Kinga | CWZS Zawisza Bydgoszcz SL | KAŹMIERCZAK Daniel | |
200m | srebrny | 22.35 | GLAZA Mateusz | UKS Czapla Białe Błota | KARNAS Zbigniew KARNAS Zbigniew | |
600m | srebrny | 1:21.12 | PIWOŃSKI Mikołaj | MKL Toruń | WOŹNIAK Jacek B.D. | |
wzwyż | brązowy | 1.98 | SIDYA Cezar | GKS Olimpia Grudziądz | KAŃSKI Ryszard | |
U20 | 60m | brązowy | 7.67 | MAŁKOWSKA Dominika | CWZS Zawisza Bydgoszcz SL | B.D. LEWANDOWSKI Jacek |
wzwyż | złoty | 2.15 | KOŁODZIEJSKI Mateusz | CWZS Zawisza Bydgoszcz SL | KARNAS Zbigniew MICHALSKI Włodzimierz | |
wzwyż | srebrny | 2.06 | DONAKOWSKI Damian | GKS Olimpia Grudziądz | DEJEWSKI Michał B.D. | |
1500m | srebrny | 3:49.49 | POCZWARDOWSKI Jędrzej | MKL Toruń | WOŹNIAK Jacek |
Tab.2 Województwo lubelskie
Kategoria | Konkurencja | Medal | Wynik | Zawodnik/-czka | Klub | Trener/-rka |
U18 | 60m pł | srebrny | 8.65 | GOZDERA Zuzanna | KS Wisła Puławy | MURAT Tomasz Sławomir |
600m | złoty | 1:20.91 | KITLIŃSKI Bartosz | AZS UMCS Lublin | KITLIŃSKI, Piotr KITLIŃSKA Agnieszka | |
U20 | 60m pł | srebrny | 8.54 | SIELSKA Alicja | KS Wisła Puławy | SACZKO Andrzej, MURAT Tomasz Sławomir |
kula | złoty | 13.71 | ŁUCZAK Wiktoria | KS Agros Zamość | NAMIOTKO Stanisław, BIKOWSKI Wojciech | |
chód 5km | brązowy | 16:34.50 | TARNOWSKA Karolina | MKS Unia Hrubieszów | KAMIEŃ Mirosław |
Tab.2 Województwo Lubuskie.
Kategoria | Konkurencja | Medal | Wynik | Zawodnik/-czka | Klub | Trener/-rka |
U18 | chód 3km | złoty | 14:26.05 | ŻELAZNA Magdalena | AZS-AWF Gorzów | WOŹNIAK Agnieszka |
60m pł | srebrny | 8.12 | FILAR Igor | ZLKL Zielona Góra | FILIPOWSKI Krzysztof | |
7-bój | srebrny | 4445 | JUNG Marcin | MLKS Agros Żary | KOŁACZ Dariusz, WISZ Dariusz | |
chód 5km | brązowy | 24:50.25 | DZIDA Kamil | ALKS AJP Gorzów Wlkp. | WOŹNIAK Agnieszka | |
U20 | 400m | złoty | 52.97 | LESIEWICZ Kornelia | AZS-AWF Gorzów | PAPUGA Sebastian |
5 bój | srebrny | 3723 | SURA Kornelia | ALKS AJP Gorzów Wlkp. | WOŹNIAK Daniel, SASKA Tomasz |
W kolejnej części opiszemy następne cztery województwa.
Opracowanie - Marek Wochna.