Ełk kocha "Królową sportu"

Maj był bez wątpienia niezwykle pracowitym miesiącem dla zawodników i zawodniczek z Ełku. Ale zacznijmy od początku. 11 maja w Gołdapi odbył się ”XLIII Bieg Zwycięstwa”. Grupa 18 małych adeptów lekkiej atletyki z w/w miasta biegała malowniczą trasą wokół tężni. W każdym z biegów startowało od 53 do 63 maluchów z rocznika 2006 . Miłą niespodzianką okazała się sztafeta dziewcząt (5x500 m), która zajęła I miejsce!

Tydzień później, tj. 18 maja mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na zawodach lekkoatletycznych „Olecka 13-tka”, zawodnicy z Ełku sięgnęli po kolejne laury. Na wyróżnienie zasługują: przede wszystkim Magdalena Należyta, która zajęła III miejsce w biegu na 800 m oraz Jan Wiszowaty, który na dystansie jednego okrążenia uplasował się na III miejscu.

Niespełna dzień później wzięliśmy udział w biegu ulicznym „Polska Biega”, a dziś odliczamy już dni do Mistrzostw Województwa w Giżycku (25.05). Bawimy się dalej!