Gminne Biegi Przełajowe w Busku Zdroju -"Lekkoatletyka dla Każdego"

W  czwartek 10 maja 2018r. przy  pięknej słonecznej pogodzie na terenie Skateparku   w Busku - Zdroju odbyły się XIV Gminne Biegi Przełajowe pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory.

W zawodach wystartowało blisko 400 zawodników i  zawodniczek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w tym blisko 40 zawodników i zawodniczek z programu „LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO”.

Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora. 
Rozegrano  biegi na dystansach od 300 m do 1600 m w kategoriach dziecięcych, młodzieżowych oraz Open dla rodziców, nauczycieli oraz sympatyków biegania. Start i meta usytuowana była na polanie Skateparku , a poszczególne biegi rozgrywano na znakomicie przygotowanych trasach wokół Skateparku . 
Na zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych czekały dyplomy, medale oraz piękne, okazałe puchary dla szkół za klasyfikację drużynową. Wręczenia medali, dyplomów i pucharów dla najlepszych zawodników, zawodniczek oraz najlepszych drużyn dokonał Prezes Klubu Sportowego Słoneczko Zdzisław Perepiczko. Organizatorem Gminnych Biegów Przełajowych był Klub Sportowy Słoneczko w Busku-Zdroju. 
Zarząd oraz Zawodnicy Klubu Sportowego "Słoneczko" składają gorące podziękowania firmom i instytucjom za okazaną pomoc i wsparcie. 
Zadanie  pn. Wspieranie  i upowszechnianie  kultury fizycznej    w  dyscyplinie  lekkoatletyka  jest  współfinansowane  ze  środków    Gminy  Busko  - Zdrój 
 

Podobne artykuły

Film z realizacji LDK! na Dolnym Śląsku 2018

autor: Maja Brońska - 13 Styczeń 2019