Lekkoatletyka królowała w naszym regionie

Lekkoatletyka królowała w naszym regionie

             

              Na stadionie lekkoatletycznym w Suwakach w dniach 1-2 czerwca obyły się Mistrzostwach Polski w  Sztafetach i Wielobojach.

Młodzi adepci królowej sportu również mieli swoje Małe Mistrzostwa w  Mini-wieloboju Lekkoatletycznym w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! Każdy z uczestników miał do pokonania następujące konkurencje lekkoatletyczne:

  1. Bieg przez piankowe płotki lekkoatletyczne
  2. Rzut oszczepem piankowym na odległość
  3. Skoki na krzyżaku w określonym czasie

W Małych Mistrzostwach Wielobojowych brały udział dzieci z suwalskich szkół podstawowych oraz wszystkie dzieci, które przyszły dopingować zawodników w ramach Mistrzostw Polski. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe dyplomy programu Lekkoatletyka dla każdego!

Nad sprawną organizacją czuwały suwalskie trenerki Marta Aneszko, Magdalena Rogucka oraz Agnieszka Kozłowska.

              W czasie Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach zawodniczki programu Lekkoatletyka dla każdego z Augustowa i Białegostoku reprezentowały województwo podlaskie w sztafecie szwedzkiej 100+200+300+400.

A podczas Pikniku Łosia w Grajewie w Miasteczku Lekkoatletycznym, zorganizowanym przy ogromnym udziale Trenera Przemysława Dąbkowskiego wspaniale bawili się najmłodsi grajewianie. Konkurencje lekkoatletyczne wzbudzały radość, uśmiech i zdrową  rywalizację, promowały naszą Królową Sportu.

 

 

Galeria
Podobne artykuły

Międzynarodowe Wiosenne Biegi Uliczne z LDK!

autor: Sowól Jolanta - 16 Kwiecień 2019

Sukces OLA Olsztyn na OWM!

autor: Wiesław Czerniakowski Koordynator OLA Olsztyn - 16 Kwiecień 2019