Mistrzostwa Mazowsza U-12/U-14 w Teresinie

Kiedyś przeważnie w dużych miastach „Królowa Sportu” miała się dobrze. Obecnie w małych miejscowościach na stadionach dzieje się o wiele więcej niż w metropoliach. Za sukcesem sportowym, stoi zwykle jakiś miejscowy pasjonat, często są to byli zawodnicy. W Teresinie jest to trener Andrzej Andryszczyk - od 10 lat buduje klub, który przy wsparciu lokalnych władz i programowi MSiT „Lekkoatletyka dla każdego!” z powodzeniem konkuruje z mazowieckimi potentatami lekkoatletycznymi.

Małe miejscowości, jak Teresin mają swój potencjał i zaczynają umiejętnie go wykorzystywać przy organizowaniu lekkoatletycznych zawodów dla najmłodszych. Ma to bezpośredni wpływ na wykuwanie młodych talentów.

Takimi zawodami po raz kolejny okazały się Mistrzostwa Mazowsza U12 i U14 w Lekkiej Atletyce, w których wzięło udział 317 zawodników z 21 mazowieckich klubów z takich miast jak: Warszawa, Pułtusk, Kozienice, Garwolin, Mława, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Teresin i wielu innych. Jest to rekord frekwencji imprezy i wszystko wskazuje na to, że za rok będzie jeszcze lepiej ponieważ organizatorzy już teraz mają kilka ciekawych pomysłów jak ją uatrakcyjnić.

W zawodach rywalizowano w takich konkurencjach lekkoatletycznych jak: 60mppł, 80mppł, 60m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową w dwóch kategoriach U12 i U14. W trakcie mityngu nieoczekiwanie padł najlepszy wynik w Polsce na dystansie 60mppł w kat. U12K. Gwiazdą okazała się Lena Suchowolak – UKS Filipides, która na dystansie 300m uzyskała wynik 43.51 co jest III klasą sportową. Jest to obecnie 6 wynik w Polsce i oczywiście 1 na Mazowszu. Za swoje osiągnięcie Lena otrzymała puchar Wójta Gminy Teresin Pana Marka Olechowskiego.    

Zawody były nie tylko szybkie, ale też perfekcyjnie zorganizowane – z pięknymi medalami, nagrodami rzeczowymi włącznie.

 

Organizatorami  Mistrzostwa Mazowsza U12 i U14 w Lekkiej Atletyce byli: Gmina Teresin, GOSiR w Teresinie oraz UKS Filipides Teresin. Przeprowadzone zostały dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Teresin, firm: Netfala, SP Media oraz Bakoma.