IV. Spraw, aby Twoje śniadanie było lepsze!

 

Śniadanie jest uważane za najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ale czy wiesz dlaczego? Czy wiesz z czego powinno się składać i kiedy je najlepiej zjeść?

 

Śniadanie jest to taka porcja żywności, która dostarcza organizmowi energii i składników odżywczych w ilości istotnej z punktu widzenia pokrycia potrzeb organizmu. Jego regularne jedzenie ma wpływ na częstszy wybór żywności odpowiedniej dla naszego organizmu dzięki czemu lepiej się czujemy.  Z punktu widzenia potrzeb dziecka jest ono niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Śniadanie - prezentacja

Dzięki prezentacji w szybki i prosty sposób możesz przekazać kluczowe informacje dla dzieci. Znajdziesz tam także wskazówki, jak pomóc dzieciom zrozumieć istotę spożywania śniadania i jak je przygotować, aby dostarczało energii na cały dzień!

Pobierz

 

Scenariusz lekcji

Pobierz scenariusz lekcji, który pomoże ci przekazać uczniom wiedzę o zdrowym śniadaniu.

Pobierz

Materiały do planszy

Pobierz materiały do planszy, które pomogą ci w aktywizacji uczniów podczas lekcji dotyczącej energetycznego śniadania, które doda energii na cały dzień.

Pobierz

 

Plansza

Pobierz plansze w rozmiarze, które ułatwią ci przeprowadzenie interakcji z dziećmi i wytłumaczenie im, po które produktu powinny sięgać.

Pobierz