I. Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej

Jak ważne w życiu człowieka jest zdrowie? Dlaczego to co jemy ma taką szczególną wartość dla naszego organizmu? Z jakiego powodu musimy dbać o dietę i czego należy unikać?

 

Piramida zdrowego żywienia to przede wszystkim warzywa i owoce oraz dużo wody.

 

Przekaż dzieciom najważniejsze informacje, przede wszystkim jak powinien wyglądać ich jadłospis. Co powinno znaleźć się codziennie na talerzu, a jakie produkty należy ograniczać. Wyjaśnij na czym polega piramida zdrowego żywienia i dlaczego jest taka ważna dla każdego człowieka. Również wspomnij o aktywności fizycznej, która zawsze powinna iść w parze ze zdrowym odżywianiem. Podkreślaj, że aby być zdrowym, nie wystarczy tylko prawidłowo jeść, ale także trzeba zadbać o regularne ćwiczenia fizyczne.

Piramida zdrowia - prezentacja

Dzięki prezentacji w szybki i prosty sposób możesz przekazać kluczowe informacje dla dzieci. Znajdziesz tam także wskazówki, jak pomóc dzieciom samodzielnie układać swoją porcje żywieniową na talerzu, pełną witamin i składników odżywczych.

Pobierz

Scenariusz lekcji

Pobierz scenariusz lekcji, który pomoże ci przekazać uczniom wiedzę o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej.

Pobierz

Materiały do planszy

Pobierz materiały do planszy w rozmiarze A3 lub A4, które pomogą ci w aktywizacji uczniów podczas lekcji, rozwiązaniu zadania oraz wytłumaczeniu prawidłowych zasad odżywiania.

Pobierz A3

Pobierz A4

Plansze

Pobierz plansze w rozmiarze A3 lub A4, które ułatwią ci przeprowadzenie interakcji z dziećmi i wytłumaczenie im zasad piramidy żywieniowej.

Pobierz A3

Pobierz A4