III. Prawidłowe nawodnienie ma znaczenie

Czy da się żyć bez wody? Nie da się! Woda jest podstawowym składnikiem wszystkich żyjących organizmów. Jest dla nas bardzo ważna, ale ile tak naprawdę powinniśmy jej pić? Dlaczego woda jest tak ważnym elementem, aby być pięknym i zdrowym?

 

Pij wodę, będziesz wielki!

 

Dla dzieci bardzo ważne jest picie wody. W dzisiejszych czasach sklepowe półki kuszą dzieci produktami, które nie są zdrowe np. sokami z owoców, które w składzie mają ich znikomą ilość albo słodzonymi napojami gazowanymi, które powodują wzdęcia i nadwagę. Jak sprawić, aby uczniowie chcieli pić wodę? Może warto ich uświadomić, że dostępność wody w naszej strefie geograficznej jest bardzo dobra i trzeba z tego korzystać garściami. Inne dzieci np. w Afryce nie mają tak dobrze. Podkreślaj, że nawodnienie odgrywa ogromną rolę w codziennej pracy organizmu, wpływa na pracę umysłu i szybkość nauki. Ostrzeż też uczniów, że niewystarczająca ilość wody może doprowadzić do złego samopoczucia, ale także innych chorób.

 

Prawidłowe nawodnienie - prezentacja

Dzięki prezentacji w szybki i prosty sposób możesz przekazać kluczowe informacje dla dzieci. Znajdziesz tam także wskazówki, jak wytłumaczyć dzieciom istotę picia wody i nawodnienia organizmu.

Pobierz

Scenariusz lekcji

Pobierz scenariusz lekcji, który pomoże ci przekazać uczniom wiedzę o normach, które powinni codziennie przestrzegać, aby nawadniać organizm.

Pobierz

Plansza

Pobierz planszę w rozmiarze A4, które ułatwią ci przeprowadzenie interakcji z dziećmi i wytłumaczenie im zasad prawidłowego nawadniania organizmu.

Pobierz