II. Zdrowie w porcji

Nie można jeść w nieskończoność. Każdy człowiek ma swoją miarę jeśli chodzi o jedzenie. Jak rozpoznać jaką porcje powinien jeść każdy z nas? Z jakiego powodu musimy pilnować regularności posiłków i wielkości porcji? Dlaczego zdrowie jest w porcji?

 

 

Dorośli wiedzą jak ważny jest zbilansowany posiłek. Na talerzu powinna się znaleźć porcja warzyw, owoców, mięsa oraz nabiału. Warto, aby dzieci również były o tym świadome. Muszą zrozumieć co to jest porcja, jak istotna jest różnorodność posiłków i ich regularne spożywanie. Zdrowie dzieci i ich rozwój zależy od diety. Dzięki temu będą zdrowe, silne, dobrze się uczyły i prawidłowo rozwijały. Potrzebne jest uczenie dzieci jak mierzyć porcje posiłku, dlaczego muszą jeść owoce i warzywa, które produkty są konieczne w ich jadłospisie na co dzień, a które powinny być tylko kilka razy w miesiącu. Należy też wyjaśnić dzieciom jak powinno wyglądać ich II śniadanie do szkoły. Podkreślaj, że zdrowie jest w porcji, bo dzięki niej organizm jest zdrowy i daje siłę do codziennego działania.

 

Zdrowie w porcji - prezentacja

Dzięki prezentacji w szybki i prosty sposób możesz przekazać kluczowe informacje dla dzieci. Znajdziesz tam także wskazówki, jak pomóc dzieciom samodzielnie układać porcję żywieniową na talerzu, pełną witamin i składników odżywczych.

Pobierz

Scenariusz lekcji

Pobierz scenariusz lekcji, który pomoże ci przekazać uczniom wiedzę o zdrowiu w porcji i doborze odpowiednich składników.

Pobierz

Materiały do planszy

Pobierz materiały do 2 planszy w rozmiarze A3 lub A4, które pomogą ci w aktywizacji uczniów podczas lekcji, rozwiązaniu zadania oraz wytłumaczeniu prawidłowych zasad zdrowia w porcji.

Pobierz A3

Pobierz A4

Plansze

Pobierz plansze w rozmiarze A3 lub A4, które ułatwią ci przeprowadzenie interakcji z dziećmi i wytłumaczenie im zasad planowania codziennej porcji.

Pobierz planszę 1 - A3

Pobierz planszę 1 - A4

Pobierz planszę 2 - A3

Pobierz planszę 2 - A4