Zgrupowanie selekcyjno - szkoleniowe LDK w Karpaczu.

Zgrupowanie selekcyjno - szkoleniowe LDK w Karpaczu.                     

W Karpaczu odbyło się centralne zgrupowanie uczestników ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego. Obóz miał charakter szkoleniowy dla najbardziej utalentowanej młodzieży, wyłonionej na podstawie osiągniętych rezultatów i wyników z bieżącego sezonu startowego. Oprócz rozwoju indywidualnych uzdolnień i predyspozycji sportowych, celem zgrupowania była integracja młodzieży z całego kraju oraz aspekty wychowawcze i edukacyjne.

Uczestnicy zapoznali się z szeregiem nowych działań ruchowych, ich ogólnorozwojowy charakter ma zapewnić harmonijny rozwój fizyczny i intelektualny oraz progresję wynikową. Młodzież poznała piękny dolnośląski region naszego kraju, zapoznana została z historią, kulturą i atrakcjami turystycznymi Karkonoszy. Realizowała również w części zdalne nauczanie w swoich macierzystych szkołach.

Zajęcia odbywały się na jednym z najładniejszych stadionów w kraju, hali sportowej oraz oczywiście w terenie pod kierunkiem bardzo fachowej i doświadczonej kadry trenerskiej. Wyprawy szlakami turystycznymi np. do schroniska "Samotnia", pozwoliły urozmaicić trening i wpłynąć na ogólną wytrzymałość. W hali i na stadionie zrealizowano program nauki i doskonalenia wielu konkurencji lekkoatletycznych. Uczestników obozu wyposażono w zasób ćwiczeń do wykorzystania w przyszłej specjalizacji sportowej. Przeprowadzono testy indeksu sprawności motorycznej, mamy nadzieję że będzie to procentowało w przyszłej karierze sportowej. Na podkreślenie zasługują znakomite warunki zakwaterowania, przychylność kierownictwa obsługi hotelu i obiektów sportowych.

Zdjęcia/artykuł - Tadeusz Karpowicz

Podobne artykuły

HMP U18 oraz U20 - analiza województw - podsumowanie

autor: Jesień Paweł - 4 Maj 2021

Światowy Dzień Ziemi - warsztaty

autor: Jesień Paweł - 22 Kwiecień 2021