OLA Bolesławiec zaprasza na zawody!

OLA Bolesławiec, MKS Bolesłavia, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, MOSiR Bolesławiec, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego w Bolesławcu serdecznie zapraszają na zawody Lekkoatletyka dla każdego! na Dolnym Śląsku, które odbędą się w niedzielę, 19 maja 2019 roku, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Komuny Paryskiej.

W programie zawodów zostaną rozegrane konkurencje dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a także dla kategorii U12 i U14.

Celem zawodów jest popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, promowanie atrakcyjnych form rywalizacji, zwiększenie aktywności i efektywności działań stowarzyszeń i klubów sportowych, aktywizacja lokalnych struktur samorządu terytorialnego i lokalnych środowisk gospodarczych do współpracy i współfinansowania projektu.

Gościem specjalnym zawodów będzie Szymon Ziółkowski - mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem.Planuje się, że w zawodach oprócz młodych lekkoatletów z Bolesławca wezmą udział dzieci i młodzież ze Zgorzelca, Bogatyni, Głogowa, Góry, Kopańca, Leśnej, Lubina, Nowogrodźca, Olszyny, Pisarzowic, Polkowic, Rakowic, Węglińca oraz innych lokalizacji.

Poniżej pełny program zawodów.

/files/_KOORDYNATORZY/2019-05-19 Regulamin zawodów Lekkoatletyka dla każdego! na Dolnym Śląsku - Bolesławiec.pdf