HMP U18 oraz U20 - analiza województw - cześć II

HMP U18 oraz U20 - analiza województw - cześć II

Województwa: łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie

 Tab.1 Zestawienie udziału zawodników oraz zdobytych medali

WojewództwoHMP 2021Udział KUdział MRAZEMUdział zawodników Medale
Ldk!OgółemLdk!OgółemLdk!OgółemLdk!Ldk!OgółemSkuteczność Ldk!
łódzkieU1820332347438053,75%81266,67%
U203131722203557,14%
małopolskieU181618811242982,76%5771,43%
U20810711152171,43%
mazowieckieU1829502143509353,76%111384,62%
U2017301827355761,40%
opolskieU1888551313100,00%66100,00%
U20445991369,23%
średnia 68,68%

    Wysoki odsetek zawodników Ldk!, uczestników Halowych Mistrzostw Polski, występuje w województwach małopolskim (U18-82,76%, U20-71,43%) i opolskim (U18-100%, U20-69,23%). Zawodnicy spod znaku Ldk! woj. opolskiego zdobyli wszystkie medale przypadające temu województwu. Również i w tych 4. analizowanych województwach ponad 2/3 (68,68%) wszystkich uczestników Halowych Mistrzostw Polski w obu kategoriach, to zawodnicy, którzy byli objęci projektem Lekkoatletyka dla każdego!

Zestawienie medali w poszczególnych województwach.

 Tab.2  Województwo łódzkie

KategoriaKonkurencjaMedalWynikZawodnik/-czkaKlubTrener/-rka
U1860mbrazowy7.82WÓJCIK NataliaBKL BełchatówMANTYK Łukasz
300mzłoty39.70MATYŚKIEWICZ MajaUKS Czempion BełchatówRYBARCZYK Dariusz 
tyczkasrebrny3.70WODZIŃSKA WeronikaMKS Aleksandrów ŁódzkiZDRAJKOWSKI Paweł, OSTOJSKI Piotr
300mbrazowy35.41MATERA MateuszAZS ŁódźBRÓDKA Daniel, WĘGLARSKI Krzysztof
U203 skokbrazowy12.00KŁOSIŃSKA AnnaUKS Vis SkierniewiceBARSKA Jolanta 
60mbrazowy6.86GÓRNY MateuszBKL BełchatówMANTYK Łukasz
3 skoksrebrny14.39BRACKI JakubBKL BełchatówMANTYK Łukasz
3 skokbrazowy14.30GABRYSIAK SzymonMUKS Park Zduńska WolaSZEWCZYK Tomasz 

    Na uwagę zasługuje wynik zwyciężczyni biegu na 300m w kategorii U18 Mai Matyśkiewicz podopiecznej trenera Dariusza Rybarczyka, która poprawiła swój rekord życiowy o ponad dwie sekundy z poprzedniego roku (42,00 w 2019).

     Tab.3 Województwo małopolskie

KategoriaKonkurencjaMedalWynikZawodnik/-czkaKlubTrener/-rka
U18600msrebrny1:34.76SKIMINA EmiliaKS AZS AWF KrakówGIZA Andrzej
60mbrazowy7.06GORZKOWICZ MichałWKS Wawel KrakówCZYŻ Radosław
U2060 płzłoty8.40NAGIĘĆ WeronikaKS AZS AWF KrakówGIZA Maciej 
60m złoty6.78PIETRUSA JakubUKS bieganie.pl StryszawaKUKLA Rafał 
200msrebrny21.68PIETRUSA JakubUKS bieganie.pl StryszawaKUKLA Rafał 

   Z kolei w woj. Małopolskim wyróżnia się zawodnik z małej miejscowości-wsi Stryszawa, Jakub Pietrusa- 6,78 sek. w biegu na 60m w kategorii U20- trener Rafał Kukla.  

Tab.4 Województwo mazowieckie

KategoriaKonkurencjaMedalWynikZawodnik/-czkaKlubTrener/-rka
U18300msrebrny40.20SUCHENEK AleksandraOKS Skra WarszawaBALCERZAK Piotr
600mzłoty1:33.06SUCHOWOLAK LenaUKS Filipides TeresinANDRYSZCZYK Andrzej 
tyczkabrązowy3.60OLSZEWSKA NataliaOKS Skra WarszawaGAWENDA Andrzej
w dalsrebrny5.66ADAMCZYK JuliaRLTL Optima Radom BŁASIŃSKI Artur
kulazłoty16.13MAŚLANA ZuzannaMLKL PłockNISZTOR Mirosław
1000mzłoty2:52.51WRÓBEL WiktoriaWLKS Nowe IganieCHOJECKA-LEANDRO Lidia
tyczkazłoty5.07GAWENDA MichałOKS Skra WarszawaGAWENDA Andrzej
7 bójzłoty5047KAMIONEK PatrykUKS LA Basket WarszawaBOROŃ Adam 
U20wzwyżbrązowy1.72WYSOCKA AlicjaKS Orzeł WarszawaPODRAŻKO Marian
tyczkabrązowy4.55MARCINIEWICZ BartoszAZS-AWF WarszawaMASTALERZ Janusz 
3000msrebrny8:30.98GOS MateuszRLTL Optima Radom =BŁASIŃSKI Artur

    Wielu zawodników kategorii U18 z tego województwa reprezentuje wysoki poziom sportowy. Świadczą o tym rezultaty Leny Suchowolak w biegu na 600m U18 (1:33,06)- trener Andrzej Andryszczyk, Zuzanny Maślanej  w pchnięciu kulą U18 (16,13)-trener Mirosław Nisztor oraz Michała Gawendy, który poprawił 20. Letni rekord Polski w skoku o tyczce U18-5,07- trener Andrzej Gawenda.

Tab.5 Województwo opolskie

KategoriaKonkurencjaMedalWynikZawodnik/-czkaKlubTrener/-rka
U1860mzłoty7.67GREINER OliviaAZS KU Politechniki Opolskiej OpoleZIEMBA Krzysztof 
wzwyżbrązowy1.72KOKOT KatarzynaAZS KU Politechniki Opolskiej OpoleDZIUBA Jacek 
kulazłoty17.46BUCHWALD JakubAZS KU Politechniki Opolskiej OpoleBUŚKO Michał
pchnięcie kuląsrebrny16.14MAZUR TobiaszLUKS Chemik Kędzierzyn-KoźleZIEMBA Krzysztof 
U20kulasrebrny16.87KOREJBA JakubLUKS Chemik Kędzierzyn-KoźleDOMIN Adam, ZIEMBA Krzysztof 
1500mzłoty3:45.62RAK FilipAZS KU Politechniki Opolskiej OpoleOLSZEWSKI Mirosław, DZIUBA Jacek 

    Rekordzista Polski na otwartym stadionie w biegu na 1500m U18 Filip Rak uzyskał wynik lepszy od poprzedniego halowego rekordu U20, uzyskując 3:45,62 na 1500m- trener Jacek Dziuba. Dobry wynik na 60m U18 uzyskała podopieczna   Krzysztofa Ziemby, Oliwia Greiner- 7,62 s.

 W III części przedstawimy analizę  województw podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego.

Opracowanie - Marek Wochna.

Podobne artykuły

Konferencja Koordynatorów - Włocławek, 14-15 maja 2021

autor: Jesień Paweł - 18 Maj 2021

HMP U18 oraz U20 - analiza województw - podsumowanie

autor: Jesień Paweł - 4 Maj 2021