HMP U18 oraz U20 - analiza województw - część III

Część III. 

Województwa: podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie

 Tab.1 Zestawienie udziału zawodników oraz zdobytych medali

województwoHMP 2021Udział KUdział MRAZEMUdział zawodników Medale
Ldk!OgółemLdk!OgółemLdk!OgółemLdk!Ldk!OgółemSkuteczność Ldk!
podkarpackieU1812121216242885,71%101471,43%
U20511611112250,00%
podlaskieU1891037121770,59%7887,50%
U2057911141877,78%
pomorskieU1815211937345858,62%71450,00%
U2014221223264557,78%
śląskieU1828351626446172,13%81361,54%
U208211128194938,78%
średnia 63,92%

    Podobnie, jak w poprzednich  8 analizowanych województwach blisko 2/3 (63,92 %) wszystkich uczestników Halowych Mistrzostw Polski w obu kategoriach, to zawodnicy, którzy byli objęci projektem Lekkoatletyka dla każdego! Wysoki udział zawodników spod znaku Ldk! występuje w województwie podlaskim, odpowiednio: U18- 70,59%, U20-77,78%. Także w przypadku tego województwa udział w zdobyczach medalowych zawodników szkolonych w programie Ldk! jest wysoki i wynosi 87,50%.  Na uwagę zasługuje postawa lekkoatletów z województwa podkarpackiego, którzy ogółem zdobyli na HMP U18 i U20 14 medali (10 Ldk!).

Zestawienie medali w poszczególnych województwach.

 Tab.2  Województwo podkarpackie

KategoriaKonkurencja MedalWynikZawodnik/-czkaKlubTrener/-rka
U18200msrebrny25.15GAWEŁ MartynaLKS Stal MielecTORBA Agnieszka, TORBA Tomasz
kulasrebrny14.44KICIŃSKA AnnaUKS Tempo 5 PrzemyślWOJCIECHOWSKI Leszek
chód 3kmbrązowy14:44.19MAŁASZEWICZ JulitaLKS Stal MielecKULIG Marzena, TORBA Agnieszka
w dalbrązowy6.67KAMIŃSKI DanielLKS Stal MielecTORBA Tomasz
3 skoksrebrny13.77RÓG JakubLKS Stal MielecTORBA Tomasz
chód 5kmsrebrny24:43.33GOŁĄBEK KacperMKS Stal Nowa DębaZIĘBA Julian
U2060msrebrny7.61NIEMCZYK MagdalenaUKS Tiki-Taka KolbuszowaKARKUT Bogdan, ŻĄDŁO Jacek
200msrebrny24.45NIEMCZYK MagdalenaUKS Tiki-Taka KolbuszowaKARKUT Bogdan, ŻĄDŁO Jacek
60msrebrny6.78WDOWIK OliwerCWKS Resovia RzeszówMAZUR Janusz
200mbrązowy21.97WDOWIK OliwerCWKS Resovia RzeszówMAZUR Janusz

    Województwo podkarpackie było rewelacją tegorocznych halowych  mistrzostw Polski. Wyróżnili się: Magdalena Niemczyk, dwukrotna srebrna medalistka- trenerzy Jacek Żądło i Bogdan Karkut,  oraz  Oliwer Wdowik, zdobywca dwóch medali, podopieczny Janusza Mazura.

Tab.3 Województwo podlaskie

KategoriaKonkurencja MedalWynikZawodnik/-czkaKlubTrener/-rka
U18600mbrązowy1:35.54KRAWCZYŃSKA MartynaKS Prefbet-SonarolKORYTKOWSKI Andrzej
 w dalbrązowy5.43BOGUSZEWSKA KlaudiaKS Podlasie BiałystokBOROWIK Włodzimierz GRYNIEWICZ Wiktor
wzwyżsrebrny1.98KONOPKO PiotrLUKS Hańcza SuwałkiJUTKIEWICZ Jaroslaw
U20wzwyżzłoty1.74JANKOWSKA AleksandraKS Podlasie BiałystokGRYNIEWICZ Wiktor
60m płbrązowy8.05RYBACKI KornelLUKS Hańcza SuwałkiSTACHURSKA Agnieszka, JUTKIEWICZ Jaroslaw
w dalsrebrny6.96TOMCZYK WojciechKS Podlasie BiałystokNAZARKIEWICZ Robert
kulabrązowy16.85STARAK RadosławKS Podlasie BiałystokZABAWSKI Przemysław, ZAJKOWSKA Barbara, SUPROŃ Jarosław

    Dobre wyniki z tego województwa uzyskali: Martyna Krawczyńska  w biegu na 600m- trener Andrzej Korytkowski, Aleksandra Jankowska w skoku wzwyż- trener Robert Nazarkiewicz oraz Radosław Starak w pchnięciu kulą- trener Przemysław Zabawski

Tab.4 Województwo pomorskie

KategoriaKonkurencja MedalWynikZawodnik/-czkaKlubTrener/-rka
U18wzwyżzłoty1.74GRABOWSKA HannaAML SłupskKOPEĆ Bernadeta
tyczkazłoty3.80BARTEL MariaAZS-AWFiS GdańskKOZŁOWSKI Mateusz, SZYMCZAK Edward
200mzłoty22.20ZAKRZEWSKI MarekAML SłupskCZUBAK Tomasz
wzwyżzłoty2.01MAŁEK KewinAML SłupskKOPEĆ Bernadeta
U20400mbrązowy56.81PIETROŃ MonikaSKLA SopotANDRZEJCZAK Paweł
800mzłoty1:49.77RÓŻNICKI KrzysztofGKS Cartusia KartuzyKRÓL Krzysztof
wzwyżbrązowy2.06NIELUB JakubAML SłupskKOPEĆ Bernadeta

     Sensacyjny zwycięzca na 800m Mistrzostw Polski seniorów 2020  z Włocławka, wtedy jeszcze junior młodszy Krzysztof Różnicki pewnie zwyciężył w biegu na 800m, uzyskując dobry wynik 1:49,77 (w tym roku poprawił rekord Polski U20 na 800m- 1:48,55)- trener Krzysztof Król

Tab.5 Województwo śląskie

KategoriaKonkurencja MedalWynikZawodnik/-czkaKlubTrener/-rka
U182000mbrazowy6:19.37MALINA RozaliaMKS-MOS Płomień SosnowiecPASZTA Wiesław, GÓRECKA Małgorzata
300msrebrny35.08MIKOŁAJCZAK SzymonMKS Czechowice-DziedziceHOMA Wioleta
1000msrebrny2:29.47HERZYK KamilSLiS JUST TEAM Bielsko-BiałaKOS Kamil
U20800mzłoty2:17.83PORĘBSKA KarolinaMKS-MOS Płomień SosnowiecPASZTA Wiesław PASZTA Anna
400mzłoty47.92GRZEGORZEWICZ PatrykMKS-SMS Victoria RacibórzMORKA Piotr
5 bójbrazowy4735ŻYŁA RafałMKS-SMS Victoria RacibórzSKALIK Joanna
1500mbrazowy3:50.18WYDERKA MaciejMKS-MOSM BytomSZCZYRK Janusz
3000mbrazowy8:31.50ROMBERG AdrianMKS-MOSM BytomSZCZYRK Janusz

     Wyróżniający się zawodnicy to: Szymon Mikołajczak, zdobywca srebrnego medalu w biegu na 300m- trenerka Wioletta Homa, Patryk Grzegorzewicz zwycięzca biegu na 400m- trener Piotr Morka.

W IV- ostatniej części przedstawimy analizę  województw świętokrzyskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Opracowanie - Marek Wochna.

 

Podobne artykuły

Konferencja Koordynatorów - Włocławek, 14-15 maja 2021

autor: Jesień Paweł - 18 Maj 2021

HMP U18 oraz U20 - analiza województw - podsumowanie

autor: Jesień Paweł - 4 Maj 2021